poniedziałek, 12 września 2011

Relacja z placu budowy - rondo Inwalidów


Rysunek z projektu opracowanego przez biuro PROGREG


Na znajdującym się na Widzewie-Wschodzie skrzyżowaniu ulic Rokicińskiej i Puszkina powstaje sygnalizacja świetlna, a wraz z nią drogi i przejazdy rowerowe. Będzie to drugie w Łodzi skrzyżowanie, po skrzyżowaniu al. Palki, ul. Wojska Polskiego i ul. Strykowskiej, gdzie przejazdy dla rowerzystów będą po całym obwodzie, ze wszystkich stron "ronda".

Przyszły chodnik i ścieżka rowerowa po wschodniej stronie skrzyżowania


1. Obniżony krawężnik w miejscu przyszłego przejścia i przejazdu rowerowego po południowej stronie; 2. położona warstwa ścieralna asfaltu na południowej jezdni ul. Rokicińskiej, po wschodniej stronie skrzyżowania; różnica poziomów między jezdnią a krawężnikiem ok. 0,5 cm; 3. położona podbudowa ścieżki rowerowej po stronie wschodniej; 4. fragment przyszłej ścieżki rowerowej na narożniku północno-zachodnim; 5. wjazd na północną jezdnię ul. Rokicińskiej po stronie zachodniej - różnica poziomów 0 cm!

8 komentarzy:

 1. Moja mała uwaga:
  Jak to jest - przecież chyba nie majuż ŚCIEŻEK rowerowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy próbie obejrzenia projektu ronda wyskakuje "Niestety, nie znaleziono strony." :<

  OdpowiedzUsuń
 3. @artnow - Widzisz są ścieżki rowerowe chociażby według Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Z kolei "droga rowerowa" to pojęcie z Prawa o ruchu drogowym. Można więc przyjąć, że budując (lub remontując) wydzielone drogi rowerowe, budujemy ścieżki rowerowe, które w momencie oznakowania i oddania do użytku stają się drogą rowerową.
  @sq7obj - Sprawdzone przed chwilą w FF, wszystko się poprawnie ładuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Witek a czy dla dobra używanej nomenklatury nie lepiej by było posługiwać sie od początku do końca pojęciem DDR?

  OdpowiedzUsuń
 5. Witku, a jak się wylogujesz? Może to ustawienia prywatności? ;) Mnie to wywala pod Operą i Chrome, ale nie wydaje mi się, aby to było zależne od przeglądarki.

  OdpowiedzUsuń
 6. @artnow Mógłbym, ale byłoby to właśnie nieprecyzyjne. Nie buduje się "dróg rowerowych", ale "ścieżki rowerowe" i tak się je nazywa w zadaniach inwestycyjnych, dokumentacji projektowej itd. "Drogi rowerowe" to jest to, co już użytkujemy.
  @sg7obj Już powinno działać, dziękuję za zwrócenie uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam takie dwa pytanka, gdzie będzie się łączyć projektowana ddr wzdłuż Rokicińskiej (południowa strona)z budowaną obwódką ronda (brak na planie), oraz jak zostaną rozwiązane światła na przejazdach czy jak do tej pory będą przyciski czy światła uruchamiane będą razem dla aut jadących w tym samym kierunku?

  OdpowiedzUsuń