piątek, 9 września 2011

Pierwsze w Łodzi stojaki rowerowe na jezdni

Od środy, 7 września pracownicy Zakładu Drogownictwa i Inżynierii w Łodzi przygotowują dwa pierwsze parkingi rowerowe umieszczone na jezdni: na ul. 6 Sierpnia pod oknami restauracji "Manekin" i na ul. Traugutta naprzeciwko klubokawiarni "Owoce i Warzywa". Każdy z parkingów będzie liczył po cztery stojaki, które zostaną zabezpieczone przed najeżdżaniem samochodami za pomocą wysepek. Parkingi powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie osób odwiedzających lokale znajdujące się wzdłuż poprzecznej w stosunku do ul. Piotrkowskiej osi, na której kwitnie życie towarzyskie i kulturalne.
Z uwagi na wąski chodnik, racjonalnym rozwiązaniem było umieszczenie parkingów na jezdni, nawet kosztem - tak jak to się stało na ul. Traugutta - miejsc postojowych dla samochodów. Jest to nowość jeżeli chodzi o nasze miasto.
Budowę parkingów zawdzięczamy decyzji Krzysztofa Kalisza, Zastępcy Dyrektora ZDiT ds. Utrzymania Dróg, pracy i zaangażowaniu Bartłomieja Olejnika i Jędrzeja Wojtani z Wydziału Utrzymania Dróg ZDiT oraz mojej inspiracji.

6 komentarzy:

 1. nie taniej byłoby użyć prefabrykatów zamiast krawężników?

  OdpowiedzUsuń
 2. Prefabrykatów? Chodzi Ci o gotowe całe obrzeże wyspy? Zapytam, dlaczego tak a nie inaczej zdecydowano się to zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, tego typu co czasem stawia się na azylach dla pieszych: np. http://www.efektar.pl/azyle.php

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mam cichą satysfakcję z inspiracji.
  A pytanie o prefabrykaty azyli bardzo trafne!

  OdpowiedzUsuń
 5. @HuBar - Słusznie, przecież to Ty mi podpowiedziałeś rozwiązanie.
  @firebwoy - W mojej ocenie, są mniej estetyczne (zwłaszcza po najechaniu, stuknięciu) i trwałe. Wzorowaliśmy się na rozwiązaniu wrocławskim: http://rowerowalodz.pl/u-innych/wroclaw

  OdpowiedzUsuń
 6. mam nadzieje ze to jaskółka która czyni wiosnę
  wrocłww jest super pod tym względem ludziska wysiadają z aut i wsiadają na rower bo jest to super możliwe

  OdpowiedzUsuń