poniedziałek, 12 września 2011

Montaż separatorów wzdłuż dróg rowerowych

W pierwszym miesiącu swojej pracy przeprowadziłem z pomocą innych użytkowników rowerów rozeznanie, które odcinki dróg rowerowych wymagają postawienia separatorów, tak aby zabezpieczyć je przed częstymi wtargnięciami innych użytkowników dróg (pieszych i kierowców). Powstała następująca lista miejsc:

Droga , odcinek , zalecane rozwiązanie
  1. al. Palki , rondo Solidarności - ul. Telefoniczna: al. Palki 5 (bank) , słupki,
  2. al. Mickiewicza , ul. Piotrkowska - al. Kościuszki , bariery - siedziska,
  3. al. Piłsudskiego , ul. Piotrkowska - ul. Sienkiewicza , ogrodzenia,
  4. al. Mickiewicza , al. Kościuszki - ul. Wólczańska , słupki,
  5. ul. Retkińska, ul. Kusocińskiego - ul. Hufcowa: ul. Retkińska 79c (apteka) , słupki,
  6. al. Włókniarzy, ul. Skłodowskiej-Curie - ul. Struga: al. Włókniarzy 236 (przystanek MPK) , bariery-siedziska,
  7. ul. Krzemieniecka , al. Bandurskiego - ul. Kowieńska: ul. Krzemieniecka 6 (parking) , słupki.
Z wytypowanych miejsc najprędzej zostaną wykonane punkty 1 i 5, dlatego iż dzięki przychylności i staraniom pracowników Wydziału Utrzymania Dróg, kierownika Roberta Mordzaka i Bartłomieja Olejnika, będą one sfinansowane ze środków zarezerwowanych na ogólne utrzymanie dróg. Pracownicy tego samego wydziału ZDiT w osobach Bartłomieja Olejnika i Jędrzeja Wojtani starają się, aby punkty 2-4 i 6 móc zrealizować ze środków przeznaczonych na inwestycje rowerowe, razem ze stojakami rowerowymi i podpórkami przy sygnalizatorach. Niestety, ale muszą spełnić dosyć wymyślne wymagania formalno-prawne, aby przeprowadzić takie zamówienie za środki przeznaczone na zakupy majątkowe, a nie na wydatki bieżące. Montaż separatorów na ul. Krzemienieckiej odłożyłem na kolejne lata.
Dzisiaj rozpoczął się montaż separatorów na al. Palki 5, przed oddziałem banku Pekao SA. W miejscu tym nagminnie dochodziło do parkowania samochodów na drodze rowerowej. Niestety, ale nie było możliwości zachowania skrajni, a nawet trzeba było zawęzić drogę rowerową. Wyraziłem jednak na to zgodę mając na względzie uporządkowanie sytuacji w tym miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz