czwartek, 18 sierpnia 2011

Nowy przejazd dla rowerzystów

Na zlecenie Wydziału Inżynierii Ruchu ZDiT, po moim zgłoszeniu, oznakowano przejazd dla rowerzystów, którego do tej pory brakowało:
Chodzi o przecięcie ul. Warszawskiej przez drogę rowerową biegnącą wzdłuż ul. Wycieczkowej:
Zapewne nawet nie zauważaliście dotychczas braku przejazdu, ale obecnie sytuacja jest bardziej czytelna, a przez to bezpieczna: można legalnie przejeżdżać przez ul. Warszawską. Pozostaje jeszcze zdjąć znaki "koniec drogi dla rowerów".

Nadal brakuje przejazdów rowerowych bez sygnalizacji w dziesięciu miejscach przecięcia dróg rowerowych z jezdniami ulic:

1) ul. Łagiewnicka, przez ul. Warszawską - zgłoszone do opracowania dokumentacji projektowej, gdyż według wydziału inżynierii ruchu potrzebna jest przebudowa;
2-3) ul. Lodowa, przez ul. Dąbrowskiego i z jednej na drugą stronę ul. Lodowej - zgłoszone do opracowania dokumentacji projektowej;
4) ul. Drewnowska, na wysokości nr. 110 - do opracowania dokumentacji projektowej zgłoszono przebieg drogi rowerowej po północnej stronie ulicy, w związku z czym potrzeba przejeżdżania w tym miejscu na drugą stronę ulegnie zmniejszeniu;
5-9) ul. Rokicińska, przez dojazd do posesji nr 154-160, północny zjazd z i wjazd na ul. Wałową, przez ul. Maszynową, przedłużenie ul. Puszkina i ul. Transmisyjną - co do czterech pierwszych, wydział inżynierii ruchu uchyla się od wytyczania w związku z perspektywą wybudowania drogi rowerowej po południowej stronie ul. Rokicińskiej (właśnie powstaje jej projekt) i planowaną likwidacją drogi po północnej stronie; co do przejazdu przez ul. Transmisyjną miejsce to zostało zgłoszone do opracowania dokumentacji projektowej;
10) ul. Pomorska, wjazd/wyjazd z Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego - zgłoszone do ZDiT w celu oznakowania.

P.S. Znaki poziome "rower" pojawiły się po raz pierwszy na drodze rowerowej wzdłuż ul. Wycieczkowej, conajmniej od ul. Strykowskiej do ul. Warszawskiej właśnie.

1 komentarz:

  1. I tak powinny wyglądać wszystkie przejazdy dla rowerzystów. Na czerwono. I jeszcze obok powinien stać snajper, który strzeli do każdego kierowcy który nie zauważy tego pasa ;)

    OdpowiedzUsuń