wtorek, 20 grudnia 2011

Dobry wieczór. Dzień dobry

Jutro osoby podróżujące drogą rowerową wzdłuż początkowego odcinka alei Mickiewicza spotkają już licznik rowerzystów. Urządzenie powinno rozpocząć jutro zliczanie, choć nie jest to jeszcze przesądzone. Gdyby jednak tak się stało, trzeba pamiętać że początkowe tygodnie jego funkcjonowania mogą upłynąć na testach i odpowiednim ustawianiu parametrów. Jest to pierwszy w Polsce licznik rowerzystów z widocznym wyświetlaczem, podobny do tych jakie funkcjonują w Kopenhadze, Dublinie czy Budapeszcie. Proszę się więc nie spodziewać od razu stuprocentowej poprawności pomiaru.
Licznik, oprócz dostarczania materiału statystycznego, pozwalającego ocenić dynamikę ruchu rowerowego, jego zależności od pory roku czy stanów pogody, będzie również narzędziem promocji transportu rowerowego, trwale umiejscowionym w najbardziej ruchliwym punkcie w mieście. Zgodnie ze słowami, które przypisuję Gilowi Peñalosie, "Musimy się najpierw policzyć, aby zaczęli się z nami liczyć".

1 komentarz:

  1. Widziałem rano i przez chwilę się zmartwiłem, że to wskaźnik wolnych miejsc na parkingu "Hilton", ale po chwili już się zorientowałem OCB. Fajny pomysł.

    OdpowiedzUsuń