poniedziałek, 21 listopada 2011

Relacje z placu budowy - "ścieżka rowerowa" na Górce Rogowskiej


1. Rysunek projektu "ścieżki rowerowej"

Użyłem cudzysłowu dlatego, że bardziej w tym przypadku chodzi o trasę rekreacyjną i zjazdową, niż ścieżkę rowerową w znaczeniu bliższym drodze dla rowerów. Tak jednak trasa została nazwana w projekcie. Tworzy ona pętlę długości 680 m, w trakcie pokonywania której będzie można podjechać pod wierzchołek Górki, położony na wysokości 274 m n.p.m., a następnie zjechać w pobliże punktu startu, położonego na wysokości ok. 249,5 m n.p.m. Faktyczna różnica wysokości na trasie wyniesie nieco ponad 23 m. "Ścieżka" będzie miała nawierzchnię z kruszywa naturalnego. Oprócz niej, w ramach zagospodarowania powstaną punkty widokowe na wierzchołku Górki, zabezpieczone barierkami i parking u jej podnóża (od strony ul. Łupkowej), a także zostaną postawione kosze na śmieci, ławki i znaki. Bezpośrednim inwestorem jest Leśnictwo Miejskie Łódź, a prace mają zostać zakończone do 20 grudnia.
2. Początek przyszłej trasy

3. Fragment podjazdu, 4. fragment zjazdu

Informacji na temat trasy udzielił Jarosław Białek, p.o. Dyrektora Leśnictwa Miejskiego Łódź. Fotografie z miejsca realizacji inwestycji pochodzą z 9 listopada.

3 komentarze:

 1. W końcu prawidłowe użycie sformułowania "ścieżka rowerowa"!
  Drogi rowerowe są z asfaltu a ścieżki to właśnie takie coś :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. mam nadzieję że nie popsuje to tras zjazdowych które rowerzyści sami przygotowywali, i będzie tam też coś na wzor trasy w parku Poniatowskiego

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapomniałem dopisać, że dotychczasowy zjazd i "hopki" znajdujące się obok trasy nowego zjazdu nie będą naruszane.

  OdpowiedzUsuń