wtorek, 26 lutego 2013

Plan rozwoju sieci dróg rowerowych - wersja po konsultacjach

Publikuję zweryfikowaną wersję "Planu rozwoju sieci dróg rowerowych w Łodzi na lata 2013-2015". Wersja ta uwzględnia wyniki konsultacji społecznych, zmiany których potrzeba została dostrzeżona już po publikacji pierwotnego projektu planu oraz aktualizację istniejących dróg rowerowych względem stanu z 26 października 2012 r. Kolejne etapy prac nad planem obejmują liczenie długości odcinków, podział ze względu na rodzaj infrastruktury zalecany na danym odcinku, kalkulację przybliżonych kosztów oraz ułożenie według listy priorytetu wytyczania odcinków. Oczywiście, nie wszystkie wytypowane na planie odcinki będą możliwe do realizacji do 2015 roku włącznie. Jest to pula, z której zostaną wybrane odcinki priorytetowe, wskazane do utworzenia w przeciągu najbliższych trzech lat.
 

2 komentarze:

  1. Jest szansa, że przetargi uda się rozpisać w najbliższym czasie, tak aby prace zaplanowane na ten rok ruszyły jeszcze na wiosnę? Albo chociaż skończyły się przed zimą?

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tegorocznych robót, dwa wnioski na drobiazgi (22 przejazdy dla rowerzystów) są w zamówieniach publicznych, a jeden wniosek (Śmigłego-Rydza) czeka na uchwałę rady miejskiej zwiększającą środki na zadaniu o to, co musi pójść na pokrycie ubiegłorocznych umów (Widzew, Teofilów).

    OdpowiedzUsuń