piątek, 16 listopada 2012

Objazdy przebudowywanych odcinków ulicy Piotrkowskiej

W związku z wprowadzonym na czas robót zakazem wjazdu rowerów, prezentuję wyznaczone i zalecane objazdy odcinków ulicy Piotrkowskiej: między placem Wolności a ulicami Próchnika i Rewolucji 1905 r. oraz między ulicami Zamenhofa i Nawrot a alejami Mickiewicza i Piłsudskiego.
Objazd dla odcinka północnego. W kierunku na południe zalecany jest objazd jezdniami ulic Legionów, Zachodniej i Próchnika. Mankamentami takiej trasy są dwa lewoskręty, które trzeba wykonać. W kierunku przeciwnym zalecany jest objazd po jezdniach ulic Rewolucji 1905 r. i Wchodniej. Dla kierunku z Polesia na północ zalecany jest objazd wschodnią jezdnią ul. Zachodniej
Objazd dla odcinka południowego. W kierunku na południe wyznaczony został objazd kontrapasem w ul. Zamenhofa i drogą dla pieszych i rowerów po wschodniej stronie al. Kościuszki. W kierunku przeciwnym ul. Zamenhofa jedziemy prawym pasem dla ruchu ogólnego, nie po kontrapasie! Dla kierunku z północy na Widzew zalecany jest objazd jezdniami ulic Nawrot i Kilińskiego
Proszę o zachowanie ostrożności, gdyż na zamkniętych odcinkach ulicy Piotrkowskiej przeprowadza kontrole stosowania się do znaków zakazu wjazdu.

2 komentarze:

  1. "Mankamentami takiej trasy są dwa prawoskręty, które trzeba wykonać." - ale chodzi o to drugie prawo? ;) A w ostatnim zdaniu gdzieś zniknął winny tych kontroli.

    Nie mniej jednak dobrze, że ta pomalowana na biało prowizorka wzdłuż Kościuszki to nie plan na zwiększenie sumarycznej długości dróg rowerowych w Łodzi. Ciekawe czy teraz mandaty będą rozdawać jak ktoś zamiast tych dziur wybierze jezdnię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za czujność, poprawione!

    OdpowiedzUsuń