poniedziałek, 14 maja 2012

Informacja na temat prac przy liczniku rowerów

EDIT 01.06 (II): Wykonawca, firma EL-Traffic informuje, że licznik rowerowy działa już na pętlach indukcyjnych, a czujniki zostały wyłączone. Aktualnie prowadzone są obserwacje poprawności działania urządzenia. W poniedziałek, jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe, będzie wymieniony uszkodzony sterownik tablicy i zostanie podłączona tablica dzienna po zachodniej stronie licznika.

EDIT 01.06 (I): W dniu 28 maja wymieniono wadliwe wyświetlacze z przepalonymi pikselami po stronie wschodniej licznika. Wyświetlacz dzienny po stronie zachodniej został wyłączony z uwagi na to, że przepalił się jego sterownik. Wykonawca, firma EL-Traffic spodziewa się otrzymać nowy moduł w poniedziałek (4 czerwca). Aktualizowane miało być oprogramowanie licznika rowerów tak, aby poprawić jego pracę i tym samym wyeliminować zgłaszane błędy (niedoliczanie rowerzystów jadących blisko siebie). Ponadto prowadzone były intensywne prace nad algorytmem obsługi pętli rowerowych w celu zapewnienia możliwości zdalnego przełączenia programu tak, aby można było decydować, kiedy ma on działać w oparciu o radary, a kiedy o pętle. Wykonawca zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby prace te zostały zrealizowane do końca maja.
  
Wymiana wschodniego wyświetlacza rocznego w dniu 8 maja
Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez "Rowerową Łódź", trwają prace przy przebudowie licznika. Po montażu w dniu 25 kwietnia pętli indukcyjnych w nawierzchni, zostało zaimplementowane urządzenie współpracujące z pętlami. W międzyczasie wymieniono wschodni wyświetlacz roczny i usunięto awarię jednego z podzespołów. Obecnie w dalszym ciągu trwają prace nad dostrojeniem licznika. Zgodnie z pierwotną deklaracją wykonawcy, dołoży on wszelkich starań, aby wszystkie prace łącznie z testami zostały zakończone do 30 maja. Aktualnie rozwiązywany jest problem z jednym z wyświetlaczy od strony zachodniej. Jego wymiana planowana jest na 18 maja 2012r. Wykonawca czeka na potwierdzenie otrzymania nowego wyświetlacza z serwisu.
Prace nad usunięciem awarii jednego z podzespołów licznika w dniu 11 maja
Do rozstrzygnięcia pozostaje kwestia, czy po ponownym uruchomieniu licznika wracamy do sumy rocznej sprzed przebudowy, czy też zerujemy cały licznik wychodząc z założenia, że rozpoczynamy nowy pomiary bardziej wiarygodną metodą. Opinie na ten temat proszę zamieszczać w komentarzach.

9 komentarzy:

 1. zresetujmy i najlepiej od początku nowego miesiąca zacznijmy liczyć na nowo

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro mamy precyzyjny zapis prawie "co do minuty" to będzie widać dane przed i po zmianie - zatem, dla celów propagandowych ja bym wrócił do sumy rocznej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem za powrotem do sumy rocznej, ale pod warunkiem, że starczy na to cyfr. Czy w związku z pracami konserwacyjnymi był upgrade o rząd wielkości albo dwa? Przed pracami licznik naliczył ponad 90000, czyli prawie max :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powrót do poprzedniego wyniku wg dokonanych zapisów.
  Montaż nowego wyświetlacza z większą ilością cyfr nie jest chyba konieczny. Jeżeli do maja została nabita liczba ponad 100 tys. rowerzystów to do końca roku możemy się ich spodziewać ok 300 tysięcy. A jak się skończy ten rok to wystarczy wyzerować licznik i z nowym rokiem liczymy od nowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozpocząć od 100000 - będzie łatwiej oddzielić oba okresy działania liczydła, a jednocześnie zachowa poprzedni wynik.
  Wyświetlacz mieści 6 cyfr - nie sądzą abyśmy kiedyś dobili do miliona rowerzystów rocznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiadomo już kiedy planują zakończyć pracę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z Hubertem - startujmy od 100 000.

  OdpowiedzUsuń