środa, 25 lipca 2012

Dziewięć ofert na wybudowanie drogi rowerowej na Widzew

Do dzisiaj można było składać oferty na budowę drogi rowerowej w al. Piłsudskiego i ul. Rokicińskiej od ul. Kopcińskiego do ul. Augustów oraz do dworca kolejowego Łódź Widzew, długości 5,25 km. Wpłynęło dziewięć ofert. Zarząd Dróg i Transportu przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 8 904 906,57 złotych, zaś oferenci zaproponowali kwoty od 4 417 999,95 (niecałe 50% kwoty przeznaczonej przez zamawiającego, oferta konsorcjum Plesbudu i CHM OBRAS E INFRASTRUCTURAS S.A.) do 7 410 750 złotych (83% założonej kwoty). Deklarowane terminy wybudowania drogi w przypadku 7 ofert wynoszą 70 dni, w przypadku dwu - 90 dni.

Zgodnie z procedurą, rozstrzygnięcia przetargu i wyłonienia wykonawcy należy się spodziewać w ciągu miesiąca, po uzyskaniu wyjaśnień od oferentów.

3 komentarze:

 1. Jak zwykle ;/ wygra Skanska: Najtańsza oferta zostanie odrzucona, bo najtańsza i wybrana zostanie druga z kolei. Tego jak spaprali Rudzką nikt nie weźmie pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba wybrać kogoś kto to zrobi porządnie. Żeby się nie skończyło na najtańszej ofercie (nieważne kto ją złożył), a skończy się np. tak:
  http://buehehe.org/2005-08-08/sciezka%20rowerowa.jpg

  OdpowiedzUsuń
 3. Rudzką akurat spaprał projektant, a samo wykonanie zaprojektowanego odcinka jest chyba najlepsze w Łodzi.
  Po taniości, nawet przy budowie zgodnej z wytycznymi, obawiałbym się raczej o trwałość - w końcu najłatwiej zaoszczędzić na podbudowie.

  OdpowiedzUsuń